Stambulas (5d./4n.) Ekskursijos

Stambulas
(0) / (0 Komentarai)

Detalė

Mieli draugai, siūlome Jums naują ekskursijų projektą – penkių dienų pažintinę kelionę į Stambulą.
Programa:
1 diena. Atvykimas į Stambulą. Apgyvendinimas 4* viešbutyje. Laisvas laikas.
* Viešbutis Grand Yavuz įsikūręs istorinės Stambulo dalies širdyje - Sultanahmet rajone, netoli pagrindinių lankytinų vietų: Mėlynosios mečetės, Sofijos soboro, Didžiojo turgaus, Topkapi rūmų, Hipodromo aikštės ir kt. Jūsų paslaugoms – jaukūs kambariai, draugiškas personalas, nuostabus vaizdas į Marmuro jūrą iš viešbučio restorano ir puikus SPA centras su turkišku hamamu
** Jeigu Grand Yavuz viešbutyje nebus laisvų kambarių, įsipareigojame suteikti jums apgyvendinimą atitinkamos klasės viešbutyje
2 diena. Klasikinis Stambulas (Hipodromo aikštė, Mėlynoji mečetė, Hagia Sophia, Bazilikos Cisterna, Mergelės bokštas Azijos pusėje, Egipto turgus)
Ekskursiją pradėsime Sultanahmet rajone, kuriame gausu istorinio palikimo. Pirmiausia keliausime aplankyti Hipodromo aikštę, išgirsime pasakojimų apie ten esančius obeliskus, mintimis nusikelsime į tuos laikus, kada būtent šioje vietoje vykdavo žirgų lenktynės. Išgirsime pasakojimus apie Bizantiją ir jos sostinę Konstantinopolį, apie imperatorius ir miestiečių gyvenimą. Apžiūrėję Hipodromo aikštę, užsuksime į Mėlynąją mečetę. Mėlynoji mečetė, arba Sultono Ahmedo mečetė (Sultanahmet Camii) – tai įspūdinga XVII a. Stambule pastatyta mečetė su 6 minaretais, pasaulyje žymi savo gausia puošyba. Aplankę nuostabaus grožio mečetę, išgirdę istoriją apie šios mečetės statybos ypatumus, keliausime į Sofijos soborą (Ayasofya) – Bizantijos architektūros šedevrą, kuriame gyvavo įvairių religijų centrai: nuo krikščionybės iki islamo. Įėjus į šį istorinį objektą atsiveria įspūdingi vaizdai: išpuošti kupolai, sietynai, freskos. Gidas išsamiai papasakos apie šio soboro istoriją ir religijų kaitą. Po to aplankysime Bazilikos cisterną – gerai išlikusį senovinį Konstantinopolio požeminį vandens rezervuarą, esantį 10-12 metrų gylyje. Cisterna primena rūmus, nes ją sudaro 336 kolonos. Visos kolonos išoriškai skirtingos, nes buvo atvežtos iš skirtingų senovinių šventyklų.
Pasigrožėję senamiesčio vaizdais, išbandysime visuomeninį transportą: pirmiausia keliausime tramvajumi iki uostelio, iš kurio keltu plauksime į Uskudar rajoną. Plaukiant keltu atsiveria puikūs vaizdai, galime pamatyti, koks įspūdingai gražus ir didelis Stambulo miestas, kaip jis pasidalinęs į Europinę ir Azijinę dalis. Pasivaikščiodami Azijinėje pusėje palei Bosforą nukeliausime iki arčiausiai Mergelės bokšto esančio taško, kur pietausime restorane su nuostabiais vaizdais išgirsime keletą legendų, kodėl ši vieta vadinama Mergelės bokštu. Šis statinys – tai tarsi Stambulo vizitinė kortelė, kurį pamatyti – būtina! Pasivaikšioje po Azijos dalyje esantį Uskudar rajoną keltu grįšime į Europą. Atplaukę į savo uostelį, keliausime aplankyti Egipto turgaus. Šis turgus – tai dovana akims ir uoslei, nes čia mes rasime įvairiausių prieskonių, saldumynų, dekoruotų dirbinių, rankų darbo nuostabiai kvepiančių muilų, rytietiškų aliejinių kvepalų ir dar daug daug visko. Tai vieta, kuri užburia savo spalvomis, įvairiausiais kvapais ir skoniais. Pasivaikšioję po šį įspūdingą turgų, paragavę įvairių skanumynų ir įsigiję lauktuvių, keliausime į viešbutį ilsėtis. 
Ekskursijos pradžia 9:00, pabaiga - 17:30-18:00
3 diena. Sultono rūmai Topkapi ir kelionė laivu Bosforo sąsiauriu.
Šią ekskursiją pradėsime nuo garsiųjų Topkapi rūmų, esančių senamiesčio (Sultanahmet) širdyje. Topkapi – daugiau nei keturis šimtus metų buvusi sultonų rezidencija dabar yra vienas didžiausių pasaulyje muziejų. Aukštomis sienomis apsuptų rūmų ir parko ansamblio bendras plotas yra daugiau nei 700 tūkst.m² (keturi vidiniai kiemai su sodo ansambliais ir muziejais). Šiuo metu eksponuojama nesuskaičiuojama galybė sultonams priklausiusių lobių. Čia gausu ekspozicinių kompleksų: laikrodžių muziejus, sosto salė, ginklų ir papuošalų ekspozicija, islamo relikvijų ekspozicija, biblioteka, haremas, didžiausia pasaulyje indų ir virtuvės reikmenų kolekcija ir kt. Be kvalifikuoto gido pagalbos šiame didžiuliame muziejų komplekse sunku susiorientuoti. Vaikščiodami po rūmų teritoriją išgirsime daug istorinių pasakojimų ir legendų apie sultonų gyvenimą. Besidomintys turkiškais serialais, tokiais kaip „Didingasis amžius“, atpažins matytus vaizdus. Taip pat, be istorinio palikimo, čia atsiveria nuostabūs vaizdai į Marmuro jūrą, Bosforą ir Aukso rago įlanką, kuriais kažkada mėgavosi ir sultonai. Susipažinę su sultonų gyvenimo detalėmis, įspūdingais rūmais, vyksime prie Galatos tilto per Aukso rago įlanką, kur grožėsimės vienu iš Stambulo simbolių – Galatos bokštu – ir susipažinsime su jo istorija. Po pietų restorane pradėsime kelionę laivu.
* Balandžio mėnesį Stambule vyksta Tulpių šventė, miestas virsta žydinčių gėlių vandenynu. Todėl prieš pietus užsuksime į senovinį Gulhane parką pasigrožėti nuostabiomis tulpėmis.
Plaukdami Bosforo sąsiauriu pamatysite daug įdomių pastatų: Ortakoy mečetė, du tiltai per sąsiaurį, Dolmabahče rūmai, brangiausias Stambulo viešbutis, Rumeli tvirtovė, Karo akademija, Jildyzo rūmai, jaukūs pakrantės gyvenamieji kompleksai, kuriuose gyvena turtingi stambuliečiai ir kt. Laive ne tik išgirsite gido pasakojimus apie objektus, bet galėsite pailsėti, pasimėgauti turkiška kava ir arbata, grožėtis vaizdais nuo kelto denio, kurį lydi pulkai žuvėdrų. Pilni įspūdžių plauksime į Sultanahmet rajoną. Po ekskursijos Bosforo sąsiauryje norintiems siūlome paragauti garsiojo Balyk ekmek patiekalo prie pat Aukso rago įlankos kranto. Tai viena iš kulinarinio Stambulo vizitinių kortelių - šviežiai kepta žuvis su daržovėmis duonoje. Po to keliausime į viešbutį ilsėtis.
Ekskursijos pradžia 9:00, pabaiga - 17:30-18:00
4 diena. Princų salos. Pagal pageidavimą, papildomai, 40€
Princų salos yra populiari vienos dienos kelionių kryptis iš Stambulo. Tai 9 salų archipelagas, esantis Marmuro jūroje – ekologiškai švarus ir labai gražus Stambulo kampelis. Tačiau Princų salų įžymybės – ne tik nuostabi gamta, gražūs paplūdimiai ir švarus oras. Šiame Stambulo kampelyje yra daug gražių pastatų su įdomia istorija.
Mūsų kelionė laivu prasideda 10:00 val., vykstame į 2 salas - Kinaliada ir Buyukada. Pirmas apsilankymas Kınalı saloje. Čia išlipame iš laivo ir su gidu leidžiamės į 45 min. ekskursiją, kurios metu suteikiama informacija apie salą. Po ekskursijos pietausime laive (atviras švediškas stalas, gaivieji gėrimai). Po pietų judame link kitos - Büyükada - salos. Atvykę į salą svečiams suteikiame 2 valandas laisvo laiko. Per tą laiką galėsite pasivaikščioti po salą pėsčiomis ar (pageidaujant) elektromobiliu arba išsinuomoti dviračius. Galite pasėdėti nedidelėse kavinukėse su panoraminiais tolumoje likusio Stambulo vaizdais.
Princų salų istorija gana įdomi. Bizantijos laikais į salas buvo tremiami princai ir kunigaikščiai. Po 1302 m., Osmanams užėmus Jalovos miestą, į salas atskubėjo graikų pabėgėlių srautas iš Mažosios Azijos. Pačias salas osmanai užėmė tik 1453 m., prieš pat Konstantinopolio žlugimą. Vėliau Osmanų sultonų giminaičiai buvo tremiami į Princų salas.
XIX amžiuje salos tapo populiaria turtingų Konstantinopolio graikų, armėnų ir žydų atostogų vieta. O vėliau ir turtingų turkų. Dėl šio derinio Princų salose galima rasti įvairių laikų ir kultūrų paminklų, daug prabangių vilų. Salų gamta saugoma, nėra pramonės įmonių, draudžiama važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis.
Keliautojų laukia nuostabi kelionė laivu po Marmuro jūrą, pasivaikščiojimas po kvapniomis pušimis apaugusias salas, parkų lankymas, skanūs pietūs, švarus oras, ramybė ir... kvapą gniaužiantys vaizdai.
Ekskursijos pradžia 10:00, pabaiga - 17:30
5 diena. Laisvas laikas Stambule. Išvykimas į Stambulo oro uostą.
* Išsamų ekskursijų aprašymą rasite mūsų svetainėje - www.yusufokeliones.com
KAINA - 380 EUR
Į kainą įskaičiuota:
- pervežimai iš/į oro uosto
- 4 nakvynės 4* viešbutyje su pusryčiais Stambulo centre
- 2 ekskursijos ​​su lietuviškai kalbančiais gidais
- įėjimai į muziejus
- pietūs ekskursijų metu
- transporto išlaidos
Į kainą neįskaičiuota:
- skrydžio bilietai, kadangi laukiame lietuvių, atvykstančių iš viso pasaulio
* Primygtinai rekomenduojame skrydžio bilietais pasirūpinti iš anksto arba rinkitės skrydį iš Rygos ir Lenkijos. Be to, laukiame lietuvių ir iš kitų šalių. Garantuojame pervežimą iš oro uosto bet kuriuo paros metu
- Kelionės draudimas
- gėrimai pietų metu
- apsilankymas Topkapi rūmų hareme (norintiems)
- kelionė laivu į Princų salas
Pastabos:
* Apmokėjimas už visas paslaugas atvykus į Stambulą.
** Norintys praleisti daugiau dienų Stambule tai gali padaryti sumokėję už papildomas nakvynės viešbutyje
*** Norintys prisijungti prie mūsų ekskursijų iš kitų viešbučių gali tai padaryti, savarankiškai atvykę į susitikimo vietą Sultanahmet aikštėje
Kelionės datos:
kovo 29 - bandžio 2
bandžio 5-9, 12-16, 19-23, 26-30
gegužės 3-7, 10-14, 17-21, 24-28
gegužės 31 - birželio 4
birželio 7-11, 14-18, 21-25,
birželio 28 - liepos 2
liepos 5-9, 12-16, 19-23, 26-30
rugpjūčio 2-6, 9-13, 16-20, 23-27
rugpjūčio 30 - rugsėjo 3
rugsėjo 6-10, 13-17, 20-24
rugsėjo 27 - spalio 1
spalio 4-8, 11-15, 18-22, 25-29
lapkričio 1-5, 8-12, 15-19, 22-26
lapkričio 29 - gruodžio 3
gruodžio 6-10, 13-17, 20-24

Prenumeruoti naujienas

Gaukite naujausius pasiūlymus pirmi!