Sapaderes kanjonas ir Dim upe, Lietuviškai treciadieniais ir sekmadieniais su autobusu Ekskursijos

Alanija
(0) / (0 Komentarai)

Detalė

Sapadere kanjonas ir Dimcay upė
Kanjonų Turkijoje yra labai daug, nes šalyje yra daug kalnų, tačiau daugelis yra toliau nuo Viduržemio jūros pakrantės, jie būna ilgi, gilūs ir reikalaujantys daugiau pasiruošimo. Sapaderės kanjonas yra dar pakankamai neseniai atrastas turistų ir išsidėstęs netoli – tik apie 30 kilometrų nuo Alanijos miesto. Tačiau tai viena gražiausių vietovių, kurią verta aplankyti dėl keleto priežasčių: gamtos grožio – krioklio, ledinės upės, sodų; gamtos kūrinių – skardžių, stalaktitų ir stalagmitų olų, miškų;  kaimo gyvenimo. Tik pasukus iš pagrindinio kelio pasineriate į provincijos gyvenimą ir gamtą. Aplinkui viskas pradeda skęsti soduose ir vėliau miškuose. Kelias, pradžioje buvęs tiesus, vėliau pradeda vingiuoti ne tik tarp kaimelių ir namų, bet ir kilti aukštyn bei leistis žemyn. Vienas po kito iš abiejų pusių išnyra kalnai. Kurį laiką važiavus paprastesniu keliu staiga prieš akis pasimato nutolę kalnų šlaitai ir šalia pat kelio akį patraukia gilūs skardžiai. Prie vieno iš jų sustosime pasigrožėti panorama ir pasižiūrėti, kaip kaimo moterys ruošia turkiškus pyragus su įdaru - Gözleme. Norintys galės paragauti.
Vėliau vyksime į Dimčaj. Tai yra upės ir neįprastos poilsio zonos, kurioje restoranai stovi tiesiai ant vandens, pavadinimas. Ledinis upelis iš kalnų teka tiesiai po paviljonais, kur galėsite sėdėti ir mėgautis vietine virtuve, kalnų peizažu ir grynu oru. Vietoj europietiškų kėdžių pavėsinėse – nedideli staliukai ir kilimai su pufais, ant kurių galima rytietiškai prisėsti ar atsigulti ant pagalvių, pailsėti po sočių pietų. Pietūs įskaičiuoti. Nepamirškite pasiimti maudymosi kostiumėlių. Čia galite maudytis  kalnų upėje. Vanduo gana šaltas, net ledinis. Tačiau karštą vasaros dieną maudynės kalnų vandenyje puikiai atgaivina.
Po pietų vyksime į kanjoną. Sapadere kanjonas yra pasiekiamas einant specialiai įrengtais mediniais takais  kalno šlaite. Čia daug vėsiau net ir karščiausią vasaros dieną dėl apačioje tekančios ledinės kalnų upės. Kai kuriose vietose yra įrengti specialūs nusileidimai iki vandens, kur drąsiausi gali išsimaudyti. Kanjonas baigiasi, o tiksliau prasideda nuo uolos krentančia upe – kriokliu. Būtent nuo čia toliau tekanti upė, savo lediniu vandeniu gaivina tarpeklį ir vėliau visą kanjoną, kuriame gali vešėti augmenija ir gyvūnija. 
Ekskursijos metu taip pat vyksime į Nykštukų urvą. Tai vienas jaukiausių ir vaizdingiausių stalaktitų bei stalagmitų urvų, esančių Alanijos miesto apylinkėse.
Ekskursijos kaina 25€.

Prenumeruoti naujienas

Gaukite naujausius pasiūlymus pirmi!