Klasikinis Stambulas ketvirtadieniais Ekskursijos

Stambulas
(0) / (0 Komentarai)

Detalė

Klasikinis Stambulas (Hipodromas - Mėlynoji mečetė - Hagijos Sofijos soboras - Bazilikos Cisterna - Mergelės bokštas - Egipto Turgus) 

Ekskursiją pradėsime Sultanahmet rajone, kuriame gausu istorinio palikimo. Pirmiausia keliausime aplankyti Hipodromo aikštę, išgirsime pasakojimų apie ten esančius obeliskus, mintimis nusikelsime į tuos laikus, kada būtent šioje vietoje vykdavo žirgų lenktynės. Išgirsime pasakojimus apie Bizantiją ir jos sostinę Konstantinopolį, apie imperatorius ir miestiečių gyvenimą. Apžiūrėję Hipodromo aikštę, užsuksime į Mėlynąją mečetę. Mėlynoji mečetė, arba Sultono Ahmedo mečetė (Sultanahmet Camii) – tai įspūdinga XVII a. Stambule pastatyta mečetė su 6 minaretais, pasaulyje žymi savo gausia puošyba. Aplankę nuostabaus grožio mečetę, išgirdę istoriją apie šios mečetės statybos ypatumus, keliausime į Sofijos soborą (Ayasofya) – Bizantijos architektūros šedevrą, kuriame gyvavo įvairių religijų centrai: nuo krikščionybės iki islamo. Įėjus į šį istorinį objektą atsiveria įspūdingi vaizdai: išpuošti kupolai, sietynai, freskos. Gidas išsamiai papasakos apie šio soboro istoriją ir religijų kaitą. Po to aplankysime Bazilikos cisterną – gerai išlikusį senovinį Konstantinopolio požeminį vandens rezervuarą, esantį 10-12 metrų gylyje. Cisterna primena rūmus, nes ją sudaro 336 kolonos. Visos kolonos išoriškai skirtingos, nes buvo atvežtos iš skirtingų senovinių šventyklų.

Pasigrožėję senamiesčio vaizdais, išbandysime visuomeninį transportą: pirmiausia keliausime tramvajumi iki uostelio, iš kurio keltu plauksime į Uskudar rajoną. Plaukiant keltu atsiveria puikūs vaizdai, galime pamatyti, koks įspūdingai gražus ir didelis Stambulo miestas, kaip jis pasidalinęs į Europinę ir Azijinę dalis. Pasivaikščiodami Azijinėje pusėje palei Bosforą nukeliausime iki arčiausiai Mergelės bokšto esančio taško, kur pietausime restorane su nuostabiais vaizdais išgirsime keletą legendų, kodėl ši vieta vadinama Mergelės bokštu. Šis statinys – tai tarsi Stambulo vizitinė kortelė, kurį pamatyti – būtina! Pasivaikšioje po Azijos dalyje esantį Uskudar rajoną keltu grįšime į Europą. Atplaukę į savo uostelį, keliausime aplankyti Egipto turgaus. Šis turgus – tai dovana akims ir uoslei, nes čia mes rasime įvairiausių prieskonių, saldumynų, dekoruotų dirbinių, rankų darbo nuostabiai kvepiančių muilų, rytietiškų aliejinių kvepalų ir dar daug daug visko. Tai vieta, kuri užburia savo spalvomis, įvairiausiais kvapais ir skoniais. Pasivaikšioję po šį įspūdingą turgų, paragavę įvairių skanumynų ir įsigiję lauktuvių, keliausime į viešbutį ilsėtis.  

Trumpas ekskursijos planas:

- 9 val. - paėmimas iš viešbučio 

- 9:15-9:45 - Hipodromo aikštė

- 9:45-10:15 - Mėlynoji mečetė

- 10:15-11:00 - Hagijos Sofijos soboras

- 11:00-11:30 - Bazilikos Cisterna

- 11:30-13:00 - kelionė laivu į Azijos pusę

- 13:30-14:30 - pietūs

- 14:30-15:00 - Mergelės bokštas

- 15:30-16:30 - grįžimas į europinę dalį

- 16:30-17:30 - Egipto turgus

- 18:00 - atvykimas į viešbutį

Į kaina įskaičiuota: 

- muziejaus bilietai (~25€)

- transporto išlaidos

- pietūs restorane 

Ekskursijos kaina 80€

0-5 m. vaikams nemokamai.

Ekskursija vedame Lietuvių kalba ketvirtadieniais.

Prenumeruoti naujienas

Gaukite naujausius pasiūlymus pirmi!